Zbiorniki do czynników chłodniczych
Zbiorniki do gromadzenia i przechowywania ciekłych czynników chłodniczych produkujemy w czterech typoszeregach:
Zbiorniki sprężonego powietrza
Produkujemy zbiorniki sprężonego powietrza znajdujące zastosowanie w następujących instalacjach:
Zbiornik na ciekły CO2
Zbiorniki do magazynowania skroplonego dwutlenku węgla (temperatura projektowa: -40oC, ciśnienie projektowe: 24,5 bar) do systemów statkowych. Zbiornik na ciekły CO2 wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu zachowuje szczelność przez bardzo długi czas.
Pojemności: od 6m3 do 60m3
Materiał: stal niskotemperaturowa
Izolacja: pianka poliuretanowa pokryta blachą aluminiową
Odbiór: DNV-GL, ABS, LRS, RINA, BV, NKK, CCS
Zbiorniki na wodę
Zbiorniki na wodę produkowane w PBUCH SA są przeznaczone do działania w różnych instalacjach technologicznych:
Zespoły hydroforowe
Zespoły hydroforowe zostały zaprojektowane do przygotowania i uzdatniania oraz przepompowania wody pitnej w systemach wody słodkiej na statku.
Zespoły składają się z następujących podzespołów postawionych na wspólnej ramie:
Zbiornik na amoniak
Oferujemy szeroką gamę zbiorników i separatorów cieczy dla amoniaku, wydajności: od kilkuset do 60 000 l, w układzie poziomym.
Zbiornik na amoniak — poziomy separator cieczy — pozwala kontrolować zależność zasilania i zapotrzebowania pomiędzy skraplaczami i parownikiem, obwód pompy zasilający czynnikiem ciekłym i zabezpieczenie stabilnej pracy pompy. Ponadto oddziela ciekły środek od mokrej pary wychodzącej z parownika i stabilizuje ciśnienie parowania podczas zmian obciążenia cieplnego. Ma także zapobiec utrzymywaniu się nadmiernej ilości ciekłego amoniaku w skraplaczu, utrzymywać pewien poziom czynnika ciekłego w odbiorniku, aby zapobiec przedostawaniu się gazu do przewodu cieczy.
Amoniak z instalacji może być przechowywany w zbiorniku amoniaku, aby uniknąć strat amoniaku podczas postoju czy naprawy układu chłodniczego.
Materiał płaszcza: stal P355NL1 zgodnie z PN-EN 10028-3, lub P265GH zgodnie z PN-EN 10028-2
Ciśnienie obliczeniowe: 20 bar
Ciśnienie próbne: 30 bar
Minimalna / maksymalna temperatura: -40 / + 50 ° C
Medium: R717
Pojemność: zgodnie z wymaganiami klienta
Certyfikacja: UDT zgodnie z dyrektywą ciśnieniową 2014/68/UE, morskie towarzystwa klasyfikacyjne
Separator cieczy
Separator mieszaniny węglowodorowo-wodno-parowej- zbiornik ciśnieniowy stosowane do rozdzielania płynów wiertniczych wytwarzanych z odwiertów naftowych na składniki — parę, wodę i olej.
Wykonany zgodnie z "Offshore standard: DNV-OS-D101 - Marine and Machinery Systems and Equipment".
Wyposażony został we właz, przegrody separatora, króćce oraz laserowy i magnetostrykcyjny przetwornik poziomu.
Przetworniki magnetostrykcyjne służą do ciągłego pomiaru poziomu oraz transmisji informacji o nim za pomocą wyjścia analogowego i cyfrowego o dużo lepszej dokładności w stosunku do standardowego pomiaru poziomu za pomocą sygnalizatorów. Magnetostrykcyjny przetwornik poziomu może być montowany zarówno wewnątrz zbiornika, jak i na zewnątrz, jako urządzenie dołączone do magnetycznych wskaźników poziomu.
Separator cieczy projektowany był na działanie w temperaturach od -7oC do 170oC, a ze względu na lokalizację na górnym pokładzie Martin Linge FSO został zaizolowany i zabezpieczony płaszczem z blachy.
Zbiorniki na materiały sypkie
W zależności od potrzeb wykonujemy zbiorniki ciśnieniowe na różne materiały sypkie
Zbiorniki są stosowane do systemów Bulk Handling Systems na jednostkach typu PSV/OSV (Platform / Offshore Supply Vessel) do przechowywania i transportu w/w materiałów sypkich potrzebnych w procesie wydobycia ropy naftowej.
Moduły zbiornikowe
Na podstawie wytycznych projektowych systemu przeładunku materiałów sypkich wykonujemy moduły zbiornikowe zabudowane na ramie we wspólny układ wyposażony w system sterowania. W ramach układu wchodzą:
zbiorniki ciśnieniowe, cyklon, kolektor pyłu, orurowanie, zawory.
W procesie przeładunku cementu, barytu czy bentonitu około 6% materiału jest tracone ze względu na unoszenie z powietrzem.
DCP to off-shorowe urządzenia służące do odpylania powietrza wykorzystywanego podczas transportu pneumatycznego ładunków sypkich, takich jak cement, baryt i bentonit, znajdujących zastosowanie w procesach wydobywczych.
Dane techniczne:
- Długość: 2700 mm
- Szerokość: 1650 mm
- Wysokość: 4037 mm
- Waga: 5500 kg
- Ciśnienie pracy: 6 bar
- Urządzenie w pełni automatyczne
Stacje przeładunkowe
Stacje przeładunkowe to specjalny system służący do transportu suchych i płynnych ładunków masowych potrzebnych na platformach wiertniczych, jak np.: cementu służącego do czopowania otworów wiertniczych i barytu do zrównoważenia ciśnienia w odwiertach. Ponadto system ten służy również do transportu odpadów powstałych na skutek prac wiertniczych.
Zbiornik na ładunki sypkie o średnicy 6 metrów
Zamówiony przez firmę Randaberg Industries AS zbiornik, przeznaczony do magazynowania ładunków sypkich na jednostce z sektora offshore - na jednostkę budowaną w Stoczni CRIST w Gdyni.
Parametry zbiornika:
Pojemność: 116 m3
Ciśnienie projektowe: 5,8 bar
Średnica: 6000 mm
Wysokość: 5350 mm